Чи потрібно застосовувати РРО під час повернення в касу підзвітних сум та фінансової допомоги
24.12.2020 | 08:00
Підприємство-юрособа використовує один касовий апарат і веде касову книгу. Проводить через касовий апарат орендну плату та послуги. Чи потрібно проводити через касовий апарат шляхом «службового внесення» поворотну фінансову допомогу? Чи проводяться через касовий апарат шляхом «службової видачі» кошти, видані в підзвіт? І чи проводиться через касовий апарат шляхом «службового внесення» повернення підзвіту? Чи обов’язково вводити щодня як розмінну монету залишок щодо каси попереднього дня? Якщо не вводити залишок, то чим це загрожує підприємству?

Операції з повернення фінансової допомоги, видачі працівникові коштів під звіт та операцію з повернення підзвітних сум від працівника проводити через РРО не потрібно. Оскільки такі операції не є розрахунковими в розумінні Закону України про РРО.

В операційній касі на початок дня та протягом дня повинна бути розмінна монета, а отже, на початку дня слід в операційну касу РРО вносити розмінну монету.

Розмінна монета, отримана з каси підприємства або залишена в скриньці РРО з попереднього дня, має проводитися через РРО за допомогою операції «службове внесення».

Відсутність розмінної монети в операційній касі може бути розцінене контролерами як порушення  касової дисципліни із застосуванням адміншатрафу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати