Чи сплачувати транспортний податок за Jaguar
Підприємство (юридична особа) у 2018 році 22 серпня придбало транспортний засіб Jaguar F-Pace X 761 2018 року випуску (об’єм циліндра двигуна 2,0 л; тип пального — дизель) на загальну суму з ПДВ 1378000,00 грн.
13 вересня 2018 року придбало транспортний засіб Jaguar F-Pace X 761 2018 року випуску (об’єм циліндра двигуна 2,0 л; тип пального — дизель) на загальну суму з ПДВ 1716000,00 грн. Чи підпадають узагалі ці дві покупки під сплату транспортного податку?

Відповідь: На сьогодні встановити, чи підлягають автомобілі оподаткуванню транспортним податком, можна на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України за посиланням — http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA. При цьому на зазначеному ресурсі вже є файл із переліком авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком.
Беручи до уваги інформацію з офіційного ресурсу, у 2018 році підлягали оподаткуванню транспортним податком два автомобілі — Jaguar F-Pace 2018 року випуску, об’єм циліндра двигуна 2,0 л (дизель). А от уже в 2019 році такі авто не підпадають під оподаткування транспортним податком.

З огляду на те, що у 2018 році підприємство взагалі не подавало звітності та не сплачувало транспортного податку, на сьогодні слід виправити таку помилку.
Нагадаємо, що відповідно до пп. 267.6.4 ПКУ платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з транспортного податку (далі — Декларація), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, то Декларація юридичною особою — платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт.
Згідно з пп. 267.6.5 ПКУ в разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він утратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником — починаючи з місяця, у якому він набув права власності на цей об’єкт.
Нагадаємо, що відповідно до п. 267.4 ПКУ ставка податку встановлюється із розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Згідно з пп. 267.8.1 ПКУ транспортний податок сплачується юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку» від 10.04.15 р. № 415, уведена в дію з 01.01.18 р.
Пункт 1 заголовної частини Декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає такі форми: звітна, звітна нова, уточнююча.
Згідно з пп. 1.2.3 розд. 1 Регламенту комп’ютерної обробки податкової звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншої звітності в органах ДФС, затвердженого наказом ДФС України від 04.08.17 р. № 515, документ звітності з типом «Звітний» подається платником податків, якщо за такий звітний (податковий) період документ звітності ще не подавався.
Тобто суб’єкт господарювання, який уперше подає Декларацію за новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі) та звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».
Якщо перехід права власності на новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі) відбувся до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків — юридичною особою Декларація подається з типом «Звітна нова».
Враховуючи наведене вище, в аналізованому випадку підприємству слід подати звітну Декларацію з транспортного податку за 2018 рік із зазначенням інформації щодо двох автомобілів.
Після подання Декларації слід сплатити до бюджету нараховані податкові зобов’язання, штраф та пеню (за несвоєчасне нарахування та сплату транспортного податку (відповідно до норм ст. 129 ПКУ)).
Так, п. 127.1 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків тягнуть за собою, зокрема, накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Додатково зазначимо, що передбачено і відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності. Так, п. 120.1 ПКУ обумовлено, зокрема, що неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків чи іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати