Чи треба ФОПу реєструвати трудові договори з найманими працівниками
16.12.2020 | 08:00
Чи потрібно реєструвати трудовий договір між працівником та фізособою, яка використовує найману працю, у службі зайнятості? Чи достатньо укласти такий договір лише на підприємстві?

Ні, трудові договори між самозайнятими особами (ФОПами, особами, які провадять незалежну професійну діяльність) у центрах зайнятості реєстрації вже не підлягають.

З 01.01.15 р. із Кодексу законів про працю виключено ст. 24-1, яка покладала на підприємців такий обов’язок. Натомість усі роботодавці, відповідно до вимог частини третьої ст. 24 КЗпП та постанови КМУ від 17.06.15 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», повинні подавати до податкового органу за спеціальною формою повідомлення про укладення трудових договорів із працівниками до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати