Чи відображати в Декларації з податку на прибуток штраф
Наше підприємство здає декларацію з податку на прибуток поквартально з додатком РІ. У вересні самостійно було нараховано штраф з ПДВ за липень 2020 р. Як це відобразити в декларації з податку на прибуток?

Оскільки податково-прибутковий облік наразі відштовхується від бухобліку, то почнемо з нього. У бухобліку суму визнаних штрафів відображають за дебетом субрахунку 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки». Тож нарахування самоштрафу фіксують записом: Дт 948 Кт 641. А його сплату записом: Дт 641 Кт 311.

В обліку з податку на прибуток для коригувальних платників діє спеціальне «штрафне» коригування. Так, у пп. 140.5.11 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) визначено, що фінрезультат до оподаткування треба збільшувати, зокрема, на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства. Проте з огляду на запитання штраф вам нарахували не контролери, а ви самостійно його собі нарахували на підставі п. 50.1 ПКУ. Своєю чергою, зі слів податківців, коригування із пп. 140.5.11 ПКУ не здійснюється на суми штрафів та пені, самостійно нарахованих платником, у разі якщо він самостійно виправляє помилки попередніх періодів у податковій звітності та сплачує штраф відповідно до п. 50.1 ПКУ (див. ІПК ДПСУ від 21.08.2020 р. № 3508/ІПК/99-00-05-05-02-06). У зв’язку з цим самоштрафи, власне, мають впливати на облік з податку на прибуток за правилами бухобліку. Інакше кажучи, десь окремо (у додатку РІ чи деінде) у декларації з податку на прибуток, зважаючи на позицію податківців, їх фіксувати не потрібно. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати