Чи зараховувати період строкової служби до страхового стажу для оплати лікарняного
25.02.2019 | 09:01
 Підприємство — перше місце роботи працівника. До працевлаштування він проходив строкову службу. Чи враховується її час у страховому стажі для оплати лікарняного?

Відповідь: Період строкової військової служби з 1 січня 2016 року мають враховувати під час визначення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності, проте Фонд соцстраху з цією думкою не згоден.
Аби період зараховувався до страхового стажу, мають бути дотримані дві умови, а саме:
— особа мусить підлягати соцстрахуванню;
— нею або за неї має сплачуватися єдиний внесок.

Частина 4 ст. 21 Закону про соцстрахування* визначає, що додатково до страхового стажу прирівнюють періоди починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, чи нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок. 
Строковик не підлягає страхуванню, але єдиний внесок за нього сплачують. Водночас суми єдиного внеску, сплачені за строковиків, спрямовано лише на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (п. 3 Пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджених постановою КМУ від 26.11.14 р. № 675). Тож Фонд соцстраху вважає, що на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності ці суми не розподіляються.
Більше про позицію Фонду соцстраху та редакції щодо зарахування періоду строкової служби до страхового стажу для оплати лікарняного – у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 47 за 2018 рік, стор. 22, та в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 114 за 2018 рік на стор. 12.

*  Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати