Чи збільшується тривалість відпустки працівника за суміщення посад
09.08.2021 | 08:00
Чи збільшується тривалість відпустки для працівників, на яких покладено виконання обов’язків за іншою посадою (роботою) у порядку суміщення, та для внутрішніх сумісників, котрі працюють одразу за двома чи більше окремими трудовими договорами.

Для працівників, на яких покладено виконання обов’язків за іншою посадою (роботою) у порядку суміщення, законодавство не передбачає подовження тривалості основної щорічної відпустки. Тож якщо внутрішніми документами підприємства (колективним договором) теж не передбачено збільшеної тривалості відпустки працівникам, які працювали за суміщенням (чи додаткової відпустки у зв’язку із таким навантаженням), то факт суміщення просто не беруть до уваги під час визначення тривалості відпустки. Тобто відпустку надають тривалістю, установленою  для посади (роботи), на яку було  прийнято співробітника, без надання будь-яких преференцій через факт суміщення. 

Також звертаємо вашу увагу, що про суть та оформлення суміщення ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 100 за 2019 рік,  стор. 12 — 13 та стор. 19 — 20. Для передплатників цей випуск доступний в електронному вигляді — за посиланням http://vobu.ua/ukr/newspaper/archive/item/n2817 

Працівник, який є внутрішнім сумісником, працює одразу за двома (чи навіть більше) окремими трудовими договорами. Тому всі питання щодо надання відпусток — зокрема, щодо обчислення стажу роботи, який дає право на відпустку, визначення тривалості відпустки,  розрахунку середнього заробітку для відпускних, — розглядають за кожним із його місць роботи автономно, незалежно одне від одного. Таким чином,  особа на загальних підставах має право на відпустку визначеної тривалості за кожною з її посад (робіт). Наприклад, якщо на підприємстві для всіх категорій персоналу встановлено саме  24-денну тривалість щорічної відпустки, працівник має повне право взяти 24 к.дн за однією посадою (роботою) та 24 к.дн. — за іншою. При цьому відпустки за різними посадами (роботами) можуть тривати або паралельно, або у різний час. Тож у випадку із сумісниками йдеться не про збільшення тривалості відпустки, а про надання оплачуваної відпуски за кожною з посад (робіт).

Консультацію про надання відпусток внутрішнім сумісникам можна знайти в додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 104 за 2019 рік, стор. 4 (для передплатників вказаний випуск доступний за посиланням http://vobu.ua/ukr/subscribers/paper-attachments/item/dodatok-do-104-za-2019-r ).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати