Чим загрожує штраф за неподання додатка АВ до декларації з податку на прибуток
У 2019 році ТОВ (платник податку на прибуток із застосуванням податкових різниць) було виплачено дивіденди фізособі. Однак у додатку АВ цю виплату не відображено і додаток не подано. Яка відповідальність передбачена за таку помилку?

Насамперед варто зауважити, що відповідно до п. 46.1 ПКУ додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною. Пункт 48.7 ПКУ визначає, що податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, обумовлених п. 46.4 ПКУ (коли невідповідність форми — прим. ред.). А п. 48.3 ПКУ окреслено, що в  декларації має бути зазначена інформація про додатки, які додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

А далі п. 49.11 ПКУ встановлено, що в разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4, а також недотримання вимог абзаців першого   третього пункту 49.4 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний надати такому платникові податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Тож, якщо дотримуватися логіки, то ваша декларація не мала би бути прийнятою з усіма подальшими наслідками (повторне подання, оспорювання тощо) ще на етапі подання. 

Водночас відповідно до пп. 57.11.3 ПКУ, авансовий внесок з податку на прибуток не справляється в разі виплати дивідендів, зокрема, фізичним особам. А якщо так, то незаповнення додатка АВ не вплинуло на загальні податкові зобов’язання за декларацією, і вона пройшла контроль приймання. Коли вже так, то вважається, що декларація подана. Але… 

Але є ще камеральна перевірка декларацій. Тож цілком можливо, що в ході її проведення може бути виявлено відсутність додатка. Але строк проведення камеральної перевірки також обмежений (30 днів з дня закінчення строку подання, п. 76.3 ПКУ). Отже, і тут, схоже, усе минулося.

І якщо не виявили помилку досі, то її виявлять лише в ході документальної перевірки на місці. Та якщо ви поводитиметеся чемно, то вони не побачать відсутності додатка й тоді. А навіть якщо й помітять, то в них було два шанси   і вони їх проґавили. І тому якихось податкових наслідків поки не вбачаємо.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати