Де зберігати і хто заповнює трудову книжку працівника підприємця
Трудові книжки зберігаються у ФОПа (фізична особа) чи у самого працівника? І хто має вносити записи до трудових книжок?

Відповідь: Трудова книжка працівника, який працює у підприємця, зберігається у працівника. Це чітко встановлено п. 2.21-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту населення України від 29.07.93 р. № 58: трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.

Додамо, що Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 р. № 260, яким також затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, залишається чинним, але не застосовується в частині реєстрації трудових договорів у центрі зайнятості. З 01.01.15 р. вилучено ст. 24-1 КЗпП, яка наказувала реєструвати в центрі зайнятості трудовий договір між підприємцем і найманим працівником. Натомість підприємець, як і решта роботодавців, має подавати до податкового органу повідомлення про укладення трудового договору.
З огляду на скасування ст. 24-1 КЗпП не застосовують також і норми ч. 2 п. 2.21-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, за якою записи до трудової книжки посвідчувалися центром зайнятості. Таким чином, усі записи до трудової книжки найманого працівника підприємець робить самостійно і засвідчує своїм підписом (і печаткою — за наявності).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати