Декілька осіб закупили ТМЦ на 15 тис грн: чи порушено готівкове обмеження
02.06.2017 | 12:51
Підприємство видає під звіт кошти п´ятьом особам. Кожен з них закуповує пального на 3 тис. грн на одній АЗС. Чи буде порушення готівкового обмеження в сумі 10 тис грн? 

Відповідь: Так, на нашу думку, в описаній ситуації буде перевищення обсягу готівкових розрахунків.

Річ у тім, що законодавчо встановлено обмеження на готівкові розрахунки підприємств (підприємців) між собою в сумі 10 тис. грн за один день. Це правило прописано в п. 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.13 р. № 210 та п. 2.3 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637. Оскільки фізична особа під час закупівлі пального діє від імені та за рахунок юридичної особи, то спрацьовує обмеження 10 тис. грн. Додатково радимо ознайомитися з консультацією «Практика готівкових обмежень: відповіді на 15 популярних запитань» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2017 рік на стор. 38.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати