Декларацію подали не за тією формою: чи буде штраф
27.05.2019 | 08:18
ФОП (3 група на єдиному податку) подала річну декларацію з єдиного податку з неправильним ідентифікатором форми: замість F0103306 була здана форма F0103404. Чи має право податкова застосувати штраф за ст.120 ПКУ як за неподання звітності? Які подальші дії платника: подати звітну декларацію за минулий період (нарахування в електронному кабінеті не пройшли за цей період)? Чи застосовується строк позовної давності 3 роки при подібному порушенні?

У ст. 120 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачено штрафні санкції саме за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності чи невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності.

За подання звітності з неправильним ідентифікатором електронної форми штрафні санкції у чинному законодавстві не передбачено. 

Тому в разі подання платником єдиного податку декларації в електронному вигляді з неправильним ідентифікатором форми податківці не мають права застосувати штраф за ст. 120 ПКУ.

У такому разі вам потрібно виправити цю помилку та подати до контролюючого органу декларацію за такий самий звітний період з правильним ідентифікатором форми з позначкою «Звітна».

Це підтверджують і самі податківці в роз’ясненні в категорії 107.11 ЗІР.

У ньому контролери зазначили, що платники єдиного податку — фізичні особи — підприємці, для яких базовим звітним (податковим) періодом є квартал (півріччя, 9 місяців, рік), подають декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС — F0103306.

Платники єдиного податку — фізичні особи — підприємці, для яких базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік, подають декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС — F0103404

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, визначено п. 48.3 ПКУ.

Згідно з п. 48.7 ПКУ податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією, крім випадків, установлених п. 46.4 ПКУ.

За умови дотримання вимог, установлених ст.ст. 48 і 49 ПКУ, податкова декларація, подана за вибором платника відповідно до п. 48.3 ПКУ, вважається прийнятою.

При цьому платник податків, який подав до контролюючого органу декларацію в електронному вигляді з неправильним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку та подати до контролюючого органу декларацію за такий самий звітний період з правильним ідентифікатором форми з позначкою «Звітна».

У разі подання платником до контролюючого органу декларації в електронному вигляді з неправильним ідентифікатором форми декларації з дотриманням вимог, установлених ст.ст. 48, 49 ПКУ, застосування штрафної санкції до платника податків нормами ПКУ не передбачено.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати