Декларуємо та платимо транспортний податок
07.02.2020 | 09:26

Останніми роками платити податок за авто повинні далеко не всі власники. Але чимало підприємств все­таки мусять віддати належне державі та відзвітувати перед податківцями. Хто саме має це зробити та як заповнити декларацію, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Хто повинен платити транспортний податок

Транспортний податок платять усі фізичні та юридичні особи, які мають власні зареєстровані в Україні легкові авто, які є об'єктами оподаткування (пп. 267.1.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Та не за всякий легковик слід платити податок. Під оподаткування підпадають легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 267.2.1 ПКУ). Тобто за задумом законодавців у 2020 р. платити треба за легковики, дорожчі за 1771125 грн.

Але бухгалтеру не варто сушити собі мозок, щоб з'ясувати, чи слід платити за придбану 2 роки тому машину, яка з часом, що логічно, втрачає свою вартість. Річ у тім, що перелік легкових авто, за які слід платити податок, щороку на своєму сайті розміщує Міністерство роз­витку економіки, торгівлі та сільського господарства України (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice). Перегляньте його — чи є там легковики, що належать вашому підприємству. До речі, цей перелік ми розмістили в електронному додатку до цього номера газети на сайті dodatok.vobu.ua. Якщо ви знайшли своє авто — вітаємо: доведеться платити податок!

 На тому, аби використовувати саме дані із затвердженого Міністерством переліку, наполягають і податківці (див., наприклад, ІПК ДФСУ від 24.06.19 р. № 2884/6/99­99­12­02­03­15/ІПК1).

Зверніть увагу: платити треба лише за ті авто, які належать підприємству на праві власності. А ось за отримані в оренду, в т.ч. й у лізинг, платитимуть орендодавці (лізингодавці). З цим погоджуються і контролери (див. роз'яснення у підкатегорії 110.02 ЗІР2).

    <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 34

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати