Демонтування власної нерухомості: що з ПДВ
13.07.2021 | 08:00
Прошу надати роз'яснення з приводу обкладення податком на додану вартість операції зі знесення нежитлової будівлі, яка використовується в госпдіяльності товариства. Основний вид діяльності товариства - надання в оренду власного та орендованого нерухомого майна. Даний об'єкт нерухомості (морально застарілий) має бути знесений для побудови нового сучасного торгівельно-розважального комплексу.

Відповідно до пп. "д" пп. 14.1.191 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) ліквідація платником податку за власним бажанням необоротних активів, які перебувають у такого платника, є постачанням товарів для цілей обкладення ПДВ. ПДВ за такою операцією нараховують на звичайну ціну ліквідованих основних засобів, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації (п. 189.9 ПКУ).

Водночас не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі ліквідуються у зв'язку з їх знищенням чи зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням (пп. 14.1.191 ПКУ). Аналогічну норму містить абз. 2 п. 189.9 ПКУ: ПДВ не нараховують, коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

Тобто якщо ви можете документально підтвердити, що нерухомість повністю демонтовано, то нараховувати податкові зобов'язання за такою операцією не потрібно. 

Які саме документи знадобляться, контролери пояснили в Узагальнюючій податковій консультації щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів, затвердженій 03.08.18 р. № 673.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати