Депозит у «проблемному» банку: коли можна списати дебіторку
Підприємство має неповернутий депозит у банку, який перебуває в стані припинення. Чи має право юрособа списати цю заборгованість за рахунок резерву сумнівних боргів? Що є підставою для такого списання?

Відповідь: Так, на дату припинення (ліквідації) банку ви вправі списати таку безнадійну дебіторську заборгованість. При цьому оскільки заборгованість є фінансовим активом (грошова заборгованість), списати її слід через резерв сумнівних боргів. Більш детально про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 108 за 2015 рік на стор. 20.

 

Водночас щодо підстави для списання такої заборгованості фіскали зазначили (див. лист ДФСУ від 09.03.17 р. № 4676/6/99-99-15-02-02-15): «Отже, достатньою умовою для визнання заборгованості безнадійною відповідно до вимог пп. «з» пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу є наявність постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом, прийнятої у судовому засіданні за участі сторін, або припинення юридичної особи, що підтверджується записом у Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію припинення юридичної особи».

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати