Діяльність без коду КВЕД: чи не заборонено це
Основна діяльність юрособи — торгівля. Свій магазин ми здавали в оренду, проте нового коду КВЕД не відкривали (хоча в статутних документах прописано цей вид діяльності). Чи не вважатимуть це порушенням законодавства?

Відповідь: Суб'єкти господарювання мають право без обмежень самостійно провадити господарську діяльність, що не суперечить законодавству (ч. 1 ст. 19 Господарського кодексу України).

Як зазначають податківці в листі ДФСУ від 22.12.15 р. № 11982/Х/99-95-42-03-14 та категорії 107.01 ЗІР, КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою. Тож код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств й організацій, не спричинює жодних правових наслідків.

 

Таким чином, провадження юрособою діяльності, коду КВЕД якої не зазначено в довідці статистики або в статутних документах госптовариства (за умови, що статут не містить виключного переліку діяльності, яку вправі провадити юрособа), жодним чином не обмежує цю юрособу в здійсненні будь-якої діяльності, не забороненої законом.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати