Договір дарування: як нотаріус відобразить інформацію в 1ДФ
За якими договорами дарування та договорами купівлі-продажу потрібно нотаріусу наводити інформацію у звіті 1ДФ? Або підкажіть нормативні акти, у яких роз’яснено це питання. 

Випадки, коли нотаріуси повинні подавати до податкового органу інформацію у формі податкового розрахунку ф. № 1ДФ, наведені в розділі ІV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України.

Так, нотаріус включає до ф. № 1ДФ інформацію у таких випадках:

— у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу права вимоги на депозит — пп. 165.1.29 ПКУ; 

— про проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами, уключаючи інформацію про вартість та суму сплаченого податку, — п 172.4 ПКУ;

— про проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна між фізичними особами, уключаючи інформацію про вартість та суму сплаченого податку, — п. 173.4 ПКУ;

— у разі видачі свідоцтв про право на спадщину, відкриття спадщини — п. 174.4 ПКУ;

— про посвідчення договорів дарування — п. 174.4 ПКУ. 

Крім того, нотаріус фіксує у ф. № 1ДФ інформацію про виплачені доходи та утримані суми податку з фізичних осіб як роботодавець, а також про виплачені доходи і утримані суми податку з фізичних осіб у випадках, коли він виступає податковим агентом згідно з ПКУ.

Також радимо ознайомитися із коментарем редакції щодо змін, унесених до ПКУ, у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 51 за 2020 р. на стор. 12.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати