Дохід за 2019 р. більше 5 млн грн: чи може підприємство стати єдинником

Державна податкова служба України

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Категорія 108.01.01 Єдиний податок юросіб. 3 група. Умови та порядок переходу

Чи має право ЮО перейти на спрощену систему оподаткування (обрати третю групу платників ЄП) у 2020 році, якщо обсяг її доходу за 2019 рік перевищує 5000000 гривень?

Коротка:

  З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», юридична особа – суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування (обрати третю групу платників єдиного податку) з ІІІ або IV кварталу 2020 року, за умови дотримання такою юридичною особою вимог глави 1 розд. XIV ПКУ, у якої, зокрема, обсяг доходу за календарний 2019 рік не перевищує
7000000 гривень.

Повна:

  Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 540-IX), який набрав чинності 02 квітня 2020 року, внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), щодо збільшення граничних обсягів доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності річного обсягу доходу.
  Згідно з п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ (в редакції, що діє з 02.04.2020) до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать зокрема, юридичні особи – cуб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень.
  У редакції, що діяла до 02.04.2020, до платників єдиного податку, які відносилися до третьої групи, належали, зокрема, юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
  Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
  Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
  До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 розд. XIV ПКУ.
  Таким чином, з урахуванням змін, внесених до ПКУ Законом № 540-IX, юридична особа – cуб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування (обрати третю групу платників єдиного податку) з ІІІ або IV кварталу 2020 року, за умови дотримання такою юридичною особою вимог глави 1 розд. XIV ПКУ, у якої, зокрема, обсяг доходу за календарний 2019 рік не перевищує 7000000 гривень.

06.10.2020 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати