Допомога на лікування непрацівникові: чи буде податок на доходи та військовий збір

questionНаше підприємство хоче оплатити лікування в клініці фізособі —непрацівнику нашого підприємства. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно утримувати податок на доходи та військовий збір?

ВІДПОВІДЬ

У цій ситуації все залежатиме від того, кому безпосередньо перераховуватимуть кошти за лікування — фізособі чи закладу охорони здоров’я. Спершу розглянемо, що буде, коли кошти перераховано на користь закладу охорони здоров’я.

Таку виплату з точки зору оподаткування вважають цільовою благодійною допомогою, і тому згідно з пп. «а» пп. 170.7.4 Податкового кодексу України(далі — ПКУ)зазначені суми не включають до оподатковуваного доходу. Тож із таких сум не потрібно утримувати податку на доходи та військового збору. Звісно, за умови, що кошти отримав заклад охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення та якщо не йдеться про винятки, передбачені згаданим підпунктом ПКУ (наприклад, про косметичну хірургію).

Якщо кошти на лікування надають безпосередньо фізособі, доведеться утримати 18% податку на доходи та 1,5% військового збору. До того ж зважайте: у разі застосування під час оподаткування абз. 1 пп. 170.7.3 ПКУ уникає оподаткування сума в розмірі 1930 грн.

Суму неоподатковуваного доходу фізособи зазначають у ф. № 1ДФ з ознакою доходу«169».А от оподатковувана частину допомоги потрапить до такого звіту з ознакою«126».

Детально про оподаткування допомоги на лікування непрацівника ми писали в газеті«Все про бухгалтерський облік»№ 43 за 2015 р. на стор. 20.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.03.2016

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати