Допомога на лікування працівнику: як оподатковувати
Підкажіть, чи потрібно сплачувати податок на доходи та військовий збір із суми оплати лікування працівника нашого підприємства?

Відповідь: Тут усе залежить від того, чи є документи, які підтвердять зазнані працівником витрати на лікування.

Для того щоб не сплачувати податку на доходи та військового збору, працівник повинен подати роботодавцю заяву, у якій треба висловити прохання виплатити компенсацію на лікування, і додати до неї підтвердні документи. Тоді спрацює звільнення від оподаткування за пп. 165.1.19 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), яке дозволяє роботодавцям фінансувати без оподаткування лікування й медобслуговування не лише своїх найманих працівників, а й членів їхніх сімей першого ступеня споріднення (це дружина чи чоловік, батьки, діти), а також дітей, які в них під опікою чи піклуванням. Ми про це писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 1 за 2017 рік на стор. 16.

Податківці в категорії 103.15 ЗІРу рекомендують: «фізособам для підтвердження фактично понесених ними витрат, пов’язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням, надавати договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо»

Зауважимо: якщо виплатити працівнику кошти на картку без належного документального оформлення компенсації на лікування, то таку суму доведеться обкласти 18% податку на доходи та 1,5% військового збору як додаткове благо (пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати