Директор купив для себе квиток коштом фірми: як оподатковувати
Директор купив для себе квиток на літак за кошти фірми. Чи потрібно розглядати це як дохід та обкладати податком на доходи, військовим збором та єдиним внеском?  

Відповідь: У ситуації коли квиток для директора придбано коштом підприємства й про відрядження не йдеться, відповідна сума є оподатковуваним додатковим благом (пп. «г» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). А значить, з такої суми слід сплатити податок на доходи та військовий збір. Для обчислення податку на доходи витрачену суму спершу потрібно помножити на коефіцієнт, передбачений п. 164. 5 ПКУ — 1,219512, і вже від знайденої цифри обчислити 18%. А ось військовий збір можна розрахувати, просто помноживши витрачену суму на 1,5%, але утримати таку суму збору потрібно із грошового доходу директора (з його зарплати). Детально про принцип обчислення податку й збору в таких випадках — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2016 рік, стор. 6. Термін сплати податку на доходи та військового збору — три банківські дні, що настають за днем придбання квитка коштом підприємства (пп. 168.1.4, пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ).

Що стосується єдиного соцвнеску, то, на наше переконання, його нараховувати не потрібно, адже до жодного з об’єктів обкладення внеском (зарплата, лікарняні, декретні, винагорода за роботи або послуги згідно із цивільно-правовим договором) сплачені за квиток кошти не належать. Однак, імовірно, фіскали можуть наполягати, що такий дохід є зарплатою й що на нього слід нараховувати ЄСВ, посилаючись на пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої  наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати