Директор повертає фіндопомогу до каси: як правильно оформити
11.05.2019 | 08:48
Чи потрібно товариству оформлювати прибуткові та видаткові касові ордери під час повернення фінансової допомоги директором у касу банку в розмірі 500000,00 грн і чи діє обмеження 50000,00 грн?

Відповідь:  Згідно з п. 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою:
1) із суб'єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами — у розмірі до 50000 грн включно.
Платежі на суму, що перевищує 50000 грн, проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством України порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку;
2) між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно.

Платежі на суму, яка перевищує 50000 гривень, здійснюються шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок чи внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).
З огляду на вищенаведене в разі, коли директор повертає фіндопомогу підприємству через касу банку на рахунок товариства, гранична сума розрахунків готівкою не діє.
У випадку, що аналізується, підприємству оформлювати прибуткові та видаткові касові ордери під час такої операції не потрібно, адже кошти в касу підприємства не вноситимуться.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати