Дисконтування довгострокової заборгованості за товари і послуги
07.02.2020 | 09:42

Наближається граничний строк подання фінзвітності. Але ще залишаються питання щодо методики її складання, зокрема, пов'язані з дисконтуванням. Приклади дисконтування безвідсоткової довгострокової заборгованості за товари, роботи та послуги, сподіваємося, допоможуть розібратися в цьому питанні.

Правила розрахунку дисконтування

Наказ Мінфіну України від 16.09.19 р. № 379 (далі — наказ № 379),котрий набрав чинності 29.10.19 р., вимагає оцінки безвідсоткових довгострокових зобов'язань і дебіторської заборгованості на дату балансу за теперішньою вартістю.

Приведення вартості грошових потоків, виконаних у різні періоди, до вартості на поточну дату (теперішньої вартості) здійснюють шляхом дисконтування. Різницю між майбутньою й теперішньою вартістю, що виникає, відносять на витрати або доходи залежно від того, дебітором чи кредитором є підприємство. Тому така важлива обґрунтована оцінка теперішньої вартості.

Сформулюємо основні положення, якими слід послуговуватися під час її розрахунку. Позаяк П(С)БО не містять методики й докладних роз'яснень порядку дисконтування, а наказ № 379 не включає перехідних положень, то не всі вони беззаперечні, але доведеться зробити вибір.

Чи дисконтувати нефінансові довгострокові заборгованості? Буквально прочитавши наказ № 379, можна висновити: за теперішньою вартістю в балансі потрібно відображати всі довгострокові заборгованості, включаючи нефінансові. Але теперішня вартість — це дисконтирована сума майбутніх платежів (за вирахуванням суми очікуваного відшкодування), яка, як очікується, необхідна для погашення зобов'язань у процесі звичайної діяльності підприємства (П(С)БО 11). Аналогічно можна трактувати й теперішню вартість довгострокової дебіторської заборгованості.

    <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 38

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати