Експедиторські послуги від нерезидента: що з ПДВ
18.06.2019 | 08:02
Наша організація придбала устаткування в Гонконзі, експедиторські послуги надає організація з Великобританії, їй-таки й сплачуємо в умовних одиницях. Чи обкладають ПДВ експедиторські послуги нерезиденту і як їх оформити? Якщо так, як відобразити ці операції у декларації з ПДВ?

Із запитання випливає, що в розглянутому випадку ваше підприємство придбаває експедиторські послуги у юрособи-нерезидента (із Великобританії).

Керуючись пп. «б» п. 185.1 та п. 186.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), імпорт експедиторських послуг є об’єктом обкладення ПДВ. Так, місцем постачання таких послуг є місце реєстрації їх отримувача (у цьому разі — територія України).

Датою виникнення податкових зобов’язань є дата однієї з подій, що відбулася раніше (п. 187.8 ПКУ):

— або дата списання коштів з банківського рахунка;

— або дата оформлення документа, що засвідчує постачання послуг нерезидентом. За такий може правити акт виконаних робіт/послуг або оплачений рахунок-фактура (див. лист Мінфіну від 16.02.17 р. № 31-11410-06-5/4339).

Відповідно, на дату виникнення ПДВ-зобов’язань отримувач послуг — платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН (п. 208.2 ПКУ).

Право на податковий кредит для отримувача послуг закріплено у пп. «в» п. 198.1 ПКУ. А датою виникнення цього права є дата складання ПН за такими операціями. Водночас обов’язково мають виконуватися одночасно дві умови:

1) ПН зареєстровано в ЄРПН (п. 198.2 ПКУ);

і

2) нараховані в ній ПДВ-зобов’язання належить включити до ПДВ-декларації відповідного звітного періоду (пп. «г» п. 201.11, п. 201.12 ПКУ).

Тобто якщо ПН своєчасно зареєструвати в ЄРПН, то й зобов’язання з кредитом потрібно відображати в одному й тому самому звітному періоді, що припадає саме на період її складання, а не реєстрації в ЄРПН.

Обсяги отриманих від нерезидента оподатковуваних послуг, а також коригування ПЗ, нарахованих за такими операціями, відображаємо в рядку 6 «Послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України» р. I «Податкові зобов’язання» декларації з ПДВ (пп. 7 п. 3 р. V Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.16 р. № 21,).

Зверніть увагу: у додатку Д5 обсягів й нарахованих ПДВ-зобов’язань за послугами від нерезидента не розшифровують. Але з цього року, з набранням чинності березневими змінами до Порядку заповнення декларації з ПДВ, до цього рядка припасували ще заповнення додатка Д1. Тепер у таблиці 1 такого додатка необхідно в окремому рядку «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України (переносяться до рядка 6 декларації)» відображати обсяги операцій коригування ПЗ за імпортними послугами. При цьому умовного ІПН тут не зазначаємо.

Підкреслимо: заповнюємо додаток Д1 винятково на обсяги коригувань ПЗ за імпортними послугами. Тому якщо таких операцій не було, зазначений рядок додатка лишається порожнім, навіть якщо рядок 6 самої декларації заповнено.

Податковий кредит за імпортною послугою відображають в рядку 13 «Послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України» р. II «Податковий кредит» декларації з ПДВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати