Електронна трудова книжка: хто, коли і як заводитиме
14.01.2020 | 11:22

(Коментар до постанови КМУ "Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі" від 27.11.19 р. № 1084)

Останнім часом ви могли багато чути про електронну трудову книжку. Питання актуальне, якщо не сказати перезріле, адже роботодавці вже давно надають більшу частину інформації до контролюючих органів. Та найцікавіше, що правова база в даному питанні дещо пасе задніх.

Нещодавно ПФУ повідомив про створення нового сервісу "Електронна трудова книжка" на веб-порталі електронних послуг (https://portal.pfu.gov.ua/). Тут громадяни можуть переглядати відомості про свою трудову діяльність. Єдине, що потрібно мати, — електронний цифровий підпис.

Формально ведення такого сервісу закладено саме коментованою постановою, хоча вона і не говорить саме про ведення трудових книжок в електронному вигляді. Порядок, затверджений коментованою постановою, лише визначає механізм організації обліку трудової діяльності працівника, фізособи-підприємця, фізособи, яка забезпечує себе роботою самостійно (далі — працівники), які погодилися на обробку даних, передбачених цим Порядком, в електронній формі.

 <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 4 за 2020 р. на стор. 23

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати