Електронний квиток: чи вважають розрахунковим документом
12.11.2019 | 08:24
Чи є розрахунковим документом електронний автобусний квиток до авансового звіту?

Оскільки ані визначення, ані форми електронного автобусного квитка у вітчизняних нормативно-правових актах не наведено, податківці не визнають електронний автобусний квиток (на відміну від паперового квитка) розрахунковим документом.

Зокрема, у категорії 109.10 ЗІР контролери зазначають, що оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів автомобільним, авіаційним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатися розрахунковими документами у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.

Крім того, пп. 170.9.1 ПКУ вимагає для відшкодування витрат на придбання електронного квитка, окрім самого квитка, ще й посадковий талон (якщо його наявність вимагають правила перевезення) і  документ, який підтверджує його оплату. 

І якщо в частині посадкового талону можна стверджувати, що для автобусних перевезень він не потрібний (у Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.97 р. 

№ 176, він не згадується), то все одно має бути документ, який підтверджує оплату квитка.

Тож для підтвердження витрат на придбання електронних квитків на зазначені види транспорту необхідний такий пакет документів:

— оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);

— роздрук на папері частини електронного авіаквитка із зазначеним маршрутом (маршрут/квитанція);

— оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;

— посадковий документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).

Отже, окрім роздруківки автобусного квитка, працівнику потрібно додати до авансового звіту ще й документ, що підтверджує його оплату. 

Витрати на проїзд за автобусним електронним квитком без розрахункового документа можна відшкодувати, лише утримавши з його вартості податок на доходи і військовий збір.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати