Фіндопомога директору готівкою: чи потрібно оформлювати через касу?
08.05.2019 | 08:42
Під час надання поворотної фінансової допомоги директору товариства з обмеженою відповідальністю з каси банку (за електронною заявкою товариства) були видані кошти в сумі 100000,00 грн. Чи потрібно ці кошти проводити через касу підприємства, тобто оформлювати прибуткові та видаткові касові ордери?

Відповідь: Як зрозуміло із запитання, кошти були видані директору не з каси підприємства, а за запитом отримувача (фізособи) з каси банку. При цьому директор діяв не як працівник (посадова особа) підприємства, а як приватна фізособа. У такому разі кошти не потрібно оприбутковувати в касі підприємства, тож немає потреби виписувати касові ордери.

Наголосимо: якщо директор отримував кошти в банку саме як працівник (посадова особа) товариства для господарських потреб підприємства, то в такому випадку цю суму слід спочатку оприбуткувати в касу підприємства, а вже потім видавати як поворотну фіндопомогу.
Зауважимо: якщо все-таки виплата допомоги здійснюватиметься через касу підприємства, то тут слід урахувати, що НБУ в листі від 22.05.18 р. № 50-0007/28247 зазначає, що граничне обмеження готівкових розрахунків у 50000 грн поширюється і на виплату поворотної фіндопомоги фізособі через касу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати