Фіндопомогу не повернено: наслідки в податковому обліку
06.09.2021 | 08:00
Підприємство надало поворотну фіндопомогу директору-засновнику, за якою минув строк погашення. Допомогу не повернено. Які наслідки?

Наслідків у податковому обліку не виникає (пп. 165.1.31 ПКУ), допоки не спливе строк позовної давності за сумою неповерненої допомоги (за загальним правилом він становить 3 роки, ст.257 ЦКУ) або допоки суму боргу не буде прощено і повідомлено про це керівникові.

Тоді неповернену суму поворотної фіндопомоги доведеться визнати доходом керівника (який він самостійно муситиме задекларувати та сплатити податок, пп.164.2.7 ПКУ, пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ). 

Поки що, якщо жодна зі сторін договору не заперечує, можна оформити додаткову угоду до договору надання поворотної фіндопомоги та подовжити строк її повернення.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати