Фізособа-нерезидент хоче відкрити поточний рахунок: які потрібні документи
Які документи необхідно подати фізичній особі-нерезиденту для відкриття поточного рахунку в будь-якому банку України?

Відповідь: З точки зору Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492 (далі — Інструкція № 492), фізичною особою — нерезидентом вважаються іноземці, особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у т.ч. ті, які тимчасово перебувають на території України.

Перелік документів, необхідних для відкриття поточного рахунку фізособі-нерезиденту для власних потреб, у загальному випадку не відрізняється від того, який передбачено для фізосіб-резидентів. Позаяк у п.п. 6.1, 6.4 Інструкції № 492 ідеться про фізособу взагалі, без уточнення — резидент чи нерезидент.

Так-от, фізособа, яка не має рахунку в банку, до якого звертається, або має в ньому рахунок, подає вповноваженому працівнику банку: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 6 до Інструкції № 492 фізособа, яка займається підприємницькою діяльністю, зобов'язана зазначити про свій статус підприємця у цій заяві у рядку «Додаткова інформація»). А фізособа, яка займається незалежною професійною діяльністю, зобов'язана також подати до банку копію документа, що підтверджує взяття на облік такої особи відповідним контролюючим органом. Між фізособою і банком укладається договір банківського рахунку.

В аналогічному порядку фізособі-нерезиденту відкривається окремий поточний рахунок для зарахування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізособі-нерезиденту іншою фізособою-нерезидентом і підлягають оподаткуванню (п. 6.8 Інструкції № 492). Але в такому разі в договорі банківського рахунку має бути обумовлено:

— зарахування на рахунок винятково доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізособі-нерезиденту іншою фізособою-нерезидентом і підлягають оподаткуванню;

— подання фізособою-нерезидентом (власником рахунку) розрахункових документів на здійснення видаткових операцій з одночасним поданням платіжного доручення на перерахування суми податків (під час подання документів банк здійснює перевірку правильності нарахування суми податку) або визначено, що банк за дорученням власника рахунку самостійно нараховуватиме, утримуватиме та перераховуватиме суми податку під час здійснення за цим рахунком видаткових операцій.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати