Форма 20-ОПП: нюанси заповнення
08.07.2019 | 08:15
Наше підприємство орендувало декілька офісів в різних районах міста, які знаходяться на територіях різних Державних податкових інспекцій. Офіси використовуються в службових цілях (інженерно-технічний відділ, склад, бухгалтерія, адміністрація, тощо). Чи необхідно подавати по даним приміщенням звіти ф. № 20-ОПП, а також заповнювати в даному звіті рядок 11 і ставати на облік за неосновним місцем обліку?

У п. 63.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) зазначено, що з метою податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування чи об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). 

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначають згідно з відповідним розділом ПКУ. 

Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 

Окрім того, Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588, а саме його п. 8.4, передбачено, що повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за ф. № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, як визначено законодавством. Зокрема, у цьому Порядку законодавцем наведено пам’ятку для заповнення р. 3 повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

З огляду на вищевикладене, уважаємо, що необхідність дотримання законодавства з цього питання є обов’язковою для платників податків. Повертаючись до Вашого запитання щодо необхідності заповнення ряд. 11 ф. № 20-ОПП, то його, виходячи із зазначених Вами об’єктів слід заповнювати зі знаком «-», без взяття на облік за неосновним місцем обліку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати