Формування ціни у єдинника: нюанси
Ми є платниками єдиного податку 3 групи за ставкою 5%, надаємо послуги у сфері архітектури. Чи можемо ми збільшувати вартість робіт на суму єдиного податку і фіксувати це в договорі та кошторисі? Ми користуємося ліцензійною кошторисною програмою, яка формує такі кошториси. У такому кошторисі вказується вартість виконаних робіт, потім окремим рядком єдиний податок та підсумкова збільшена сума. Ми працюємо з бюджетниками, тому виникло запитання: чи маємо право ми так рахувати?

Відповідно до п. 1.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 цей Стандарт обов’язковий під час визначення вартості будівництва об’єктів, які споруджують за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі — державні кошти). Пункт 5.8 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 регулює складання зведених кошторисних розрахунків вартості об'єктів будівництва. Так, пп. 5.8.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 передбачено, що у зведеному кошторисному розрахунку вартості об'єкта будівництва кошти розподіляють за главами, а після підсумку глав 1—12 враховують:

— кошторисний прибуток;

— кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій;

— кошти на покриття ризиків усіх учасників будівництва;

— кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами;

податки, збори, обов'язкові платежі, установлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва.

Крім того, згідно з пп. 6.2.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 ціна пропозиції підрядника формується на підставі вартості:

— підрядних робіт, до складу якої включають прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об'єкта (прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій); 

— кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пп. 6.2.10;

— кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, кошти на сплату податків, зборів, обов'язкових платежів.

До складу ціни пропозиції включають установлені чинним законодавством податки, збори, обов'язкові платежі, не враховані у складових вартості будівництва. Розмір цих витрат визначається виходячи з норм і бази для їх нарахування, установлених законодавством (пп. 6.2.13 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013).

З огляду на викладене вище, на нашу думку, у кошторисі слід зазначати суми запланованих до сплати податків.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати