Готельні послуги від єдинника: коли можна відмовитися від РРО
18.07.2018 | 12:08
394 0 РРО
Підприємець на 3 групі надає готельні послуги. Розмір доходу не досягає1 млн грн. Чи можливо зняти РРО з реєстрації?

Відповідь: За загальним правилом суб’єкти господарювання (юридичні особи та приватні підприємці), що провадять розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (через платіжні картки), зобов’язані проводити їх на повну суму покупки (послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО (п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО).

Але маємо пільгову ст. 9 Закону про РРО. У ній є згадка тільки про підприємців, що сплачують єдиний податок (п. 6 ст. 9 Закону про РРО). Так ось, платникам єдиного податку 2 і 3 груп (фізособи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності надано право працювати без РРО (п. 296.10 Податкового кодексу України). Головна умова — обсяг доходу не повинен перетнути межу 1 млн грн. Інакше — робота з касовою технікою стає обов’язковою й розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення. І продовжувати використовувати РРО слід в усіх наступних періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Тож виходить, якщо минулого року приватний підприємець на 3 групі, що надає готельні послуги, перетнув межу 1 млн грн та встановив касовий апарат, то продовжувати роботу з РРО слід протягом усього періоду дії свідоцтва платника єдиного податку. Навіть якщо зараз у Вас дохід суттєво нижче.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати