Готівку видають під звіт співробітнику: чи діє ліміт
Чи розповсюджується 50-тисячне обмеження готівкових розрахунків на видачу коштів підзвітній особі, наприклад, на закупівлю сільгосппродукції?

Відповідь: Ні, видати гроші з каси підзвітній особі, у т.ч. на закупівлю сільськогосподарської продукції, можна в будь-якій сумі. Річ у тім, що законодавець обмежив будь-які розрахунки, які вчинено протягом одного дня з контрагентом (фізичною особою, приватним підприємцем або юридичною особою). Так прописано в п. 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничних сум розрахунків готівкою» від 06.06.13 р. № 210 та в п. 2.3 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637. А сама собою виплата авансу розрахунком не є, тому й за сумою не регламентована. Ви ж не знаєте достеменно, скільки платежів та на чию користь він здійснить із цієї суми!

Однак у разі придбання підзвітною особою товарно-матеріальних цінностей, у т.ч. сільгосппродукції, діє готівкове обмеження:

  • 10 тис. грн (якщо закуповують у юридичної особи або приватного підприємця);
  • 50 тис. грн (якщо купляють у фізичної особи).

 

За перевищення граничних сум готівкових розрахунків загрожує адмінштраф за ст. 16315 Кодексу законів про адміністративні правопорушення. А суми чималенькі: від 1700 грн до 3400 грн (100 — 200 НМДГ) за перше правопорушення та від 8500 грн до 17000 грн (500 — 1000 НМДГ) — якщо до порушника протягом року вже застосовували адмінстягнення за такою самою статтею.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати