Графік відпусток на 2018 рік: затверджуємо вчасно
У який строк має бути затверджений графік відпусток на підприємстві на 2018 рік?

Відповідь: Конкретного строку для затвердження графіків відпусток ані КЗпП, ані Закон про відпустки не містять.

У статті 10 Закону про відпустки  читаємо лише, що черговість надання відпусток визначають графіками, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (це може бути і представник трудового колективу обраний на зборах трудового колекстиву), і доводять до відома всіх працівників. Під час складання графіків ураховують інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Утім конкретна дата все ж таки є. Так, у п. 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених чинною на сьогодні постановою Держкомітету СРСР з праці та соціальних питань від 20.07.84 р. № 213 установлено: графік відпусток складається на календарний рік не пізніше 5 січня поточного робочого року.

Отже граничний термін для затвердження графіка відпусток на 2018 рік — 5 січня 2018 року. Хоча звісно ж його краще було б скласти до завершення 2017 р. Тоді він включав би і відпустки на новорічно-різдвяні канікули. Утім не буде помилкою все ж, якщо ви складете графік не пізніше 05.01.18 р.

Нагадаємо, до графіку відпусток включають такі види відпусток: щорічні основну та додаткові за роботу із шкідливими та важкими умовами праці, за особливий характер праці; інші додаткові, передбачені законодавством (за стаж держслужби, тощо).

Заборон щодо внесення до графіка відпусток інших видів відпусток законодавство не встановлює. Тому, аби забезпечити безперервну роботу підприємства, радимо включити і такі відпустки, як: відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни; додаткова відпустка працівникам, які мають дітей. Ще одна рекомендація, яка убезпечить від порушення законодавства про працю, — до графіка відпусток на 2018 рік включіть відпустки, невикористані у 2017 році та попередніх роках.

На завершення кілька слів про форму графіка. Через те що її законодавчо не встановлено, ви можете складати графік у довільній формі. Зокрема, вона може мати такий вигляд.

Більше про оформлення відпусток читайте у спецвипуску газети «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2017 рік . Зокрема ви дізнаєтеся:

 

010220177

☕ Як оформлювати надання відпустки
☕ Як оформити відкликання працівника з відпустки
☕ Чи потрібно повідомляти працівника про початок відпустки
☕ Чи можна відправити працівника в щорічну відпустку без його заяви
☕ Що робити, якщо працівник захворів у відпустці
☕ Як оформити відпустку директора

Також упевнені, що в нагоді стане тема номера «Коригування середнього заробітку», опублікована у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 71 за 2017 рік.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати