Як документально оформити перетин кордону України на автомобілі підприємства
30.09.2021 | 08:00
Наше підприємство платник податку на прибуток придбало легковий автомобіль для адміністративних потреб. Які потрібні документи в разі необхідності виїзду автомобіля за кордон (автомобіль надано в розпорядження директора підприємства)?

Порядок допуску транспортних засобів до поїздки за кордон описаний у п. п. 5055 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388. Там, зокрема, сказано: до поїздки за кордон допускаються лише транспортні засоби, на які, відповідно до Конвенції про дорожній рух, видано свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки, серіям яких присвоєно літери латинського алфавіту.

Власник транспортного засобу може передавати цей транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії,передавши їй свідоцтво про реєстрацію.

При цьому на підставі заяви власника транспортного засобу особі, яка здійснює поїздку за кордон, видається за її бажанням свідоцтво про реєстрацію на її ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, зберігається у відповідному сервісному центрі МВС.

Таке видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному сервісному центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов'язані укласти договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

Отже, підсумовуючи сказане, висновковуємо, що для виїзду за кордон на авто треба мати:

1) посвідчення водія (національне, а для деяких країн національне та міжнародне);

2) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

3) розпізнавальний знак України на транспортному засобі (UA);

4) договір обов`язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів («Зелена картка»);

5) номерний знак на транспортний засіб.

Звертаємо увагу на те, що на території деяких країн дозволено керувати транспортним засобом лише за наявності міжнародного посвідчення водія (Австралія, Ірландія, Єгипет, Канада, Мальта, Кіпр тощо). Повний перелік таких країн можна знайти на цьому сайті: https://hsc.gov.ua/index/poslugi/faq/u-yakih-krayinah-svitu-mozhna-koristuvatisya-natsionalnim-posvidchennyam-vodiya-a-u-yakih-viznayutsya-lishe-mizhnarodni-posvidchennya-vodiya/.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати