Як домовитись із контрагентом про надання первинних документів
02.10.2020 | 08:24
Підприємство перерахувало кошти за надані послуги, але контрагент не дає актів, просить, щоб їх спочатку підписали ми, а потім вже завізують вони й віддадуть. Тобто ми маємо роздрукувати акти, підписати їх і прийти до них, щоб вони підписали свої акти! Чи мають вони на це право? Надіслати їх поштою вони відмовляються. Як можна витребувати у них  документи?

Справді, оскільки спочатку надають послуги, акт приймання-передачі їх результату складає і підписує саме виконавець. І здебільшого він на практиці стикається з проблемами непідписання актів замовниками. Тому, зазвичай, особливості приймання-передачі результатів послуг фіксують у договорі про їх надання між виконавцем і замовником.

Таким чином, у вашому випадку радимо звернутися до змісту договору, укладеного з виконавцем послуг, який відмовляється надати підписаний акт.

У договорі може бути зафіксовано алгоритм актування послуг на кшталт: «Факт надання Виконавцем послуг підтверджується наданим ним і підписаним та скріпленим печаткою Актом приймання-передачі послуг. Після надання послуг, Виконавець направляє Замовнику в двох примірниках підписаний і скріплений печаткою Акт приймання-передачі послуг. Замовник має повернути другий примірник Акта приймання-передачі з підписом і печаткою протягом ____ днів. У разі неповернення другого примірника Акта вважається, що Замовник підписав Акт і сторони одна до одної претензій не мають».

Ось тоді ви зможете надіслати виконавцю офіційного листа-звернення з посиланням на положення договору та норми п. 44.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Адже згідно з п. 44.1 ПКУ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Окрім того, платникам податків забороняється формувати показники податкової звітності, митних декларацій із на підставі не підтверджених первинними документами даних.

Важливо й те, що форми акта приймання-передачі послуг не затверджено, тому, аби він мав юридичну силу первинного документа (підверджував здійснення господарської операції, тобто визнання виконавцем доходу та за часткової оплати — ПДВ-зобов’язань, а замовником — витрат), він має містити всі обов’язкові реквізити, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік, п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.

Інакше (за відсутності акта приймання-передачі або невідповідності його змісту вимогам, встановленим законодавством до первинних документів), ваше підприємство може втратити як податкові витрати (якщо ви — платник податку на прибуток), так і податковий кредит (якщо ви — платник ПДВ).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати