Як директор може змінити тривалість відпустки працівникам підприємства
25.03.2021 | 08:00
Наше підприємство надає стоматологічні послуги. Директор хоче установити всім працівникам відпустку тривалістю в 30 календарних днів замість 24-х. Чи можливо це зробити і як правильно оформити? Забігаючи наперед, якщо в майбутньому з якихось причин директор вирішить повернутися до 24-денної відпустки, як буде потрібно діяти?

У ст. 6 Закону України «Про відпустки» визначено: що працівникам надають щорічну основну відпустку тривалістю не менш як 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Із цього випливає, що підприємство має право надавати працівникам відпустку більшої тривалості. Якщо у вас є колдоговір, це, звісно, можна обумовити в ньому. Інакше, тривалість відпустки можна зафіксувати в окремому наказі.

Ба більше, одразу слід урегулювати з працівниками надання відпустки посеред робочого року. Мається на увазі таке: досі вони користувалися правом на 24 к.дн. відпустки, але дехто, наприклад, відпрацював вже 10 місяців, а хтось лише 4 тощо. То чи всі вони одразу можуть скористатися правом на 30 к.дн. відпустки або пропорційно до відпрацьованого часу? Тож потрібно зазначити, що її надаватимуть з початком нового трудового року.

Так, якщо директор захоче повернути назад 24 к.дн. відпустки, то це буде зміною істотних умов праці. А як відомо, про це слід попереджувати письмово за два місяці, а незгодних — звільняти.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати