Як малодохідному підприємству відображати амортизацію у податковому обліку
25.09.2018 | 09:00
У нашого підприємства (дохід до 20 млн грн) за результатами 2017 року
бухамортизація склала 1938 тис. грн, а податкова амортизація — 682 тис грн. Чи потрібно нам заповнювати додаток Р1 до податково-прибуткової декларації та коригувати фінрезультат?

Відповідь: Податкові різниці з р. ІІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) застосовують підприємства, дохід яких за останній річний звітний період, визначений за правилами бухобліку, перевищує 20 млн грн, або які самостійно прийняли рішення про коригування фінрезультату за цими різницями (пп. 134.1.1 ПКУ). 

Якщо ваше підприємство в перший рік, коли річний дохід складав менше 20 млн грн, у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженій наказом Мінфіну України від 20.10.15 р. № 897 (далі — Декларація № 897), поставило позначку про прийняте рішення щодо незастосування різниць, коригувати фінрезультат відповідно до п.п. 138.1—138.2 ПКУ вам не потрібно.
Якщо ж ви такої позначки не проставили, але застосовувати податкові різниці не бажаєте, можна подати уточнюючу декларацію за перший рік, коли дохід склав менше 20 млн грн. В уточненці слід поставити відмітку в графі «Наявність рішення» та зазначити номер наказу, яким рішення про незастосування різниць було прийнято.
В іншому разі фінрезультат необхідно відкоригувати на «необоротні» різниці. Докладно про те, як правильно застосовувати різниці з п.п. 138.1—138.2 ПКУ — читайте в свіжому номері газети «Все про бухгалтерський облік» за 2018 рік № 23 на стор. 13.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати