Як нараховувати середню зарплату працівнику, який служить за контрактом
19.09.2018 | 09:00
У 2014 році працівника було призвано на військову службу по мобілізації на особливий період згідно з повісткою. Відповідно до повістки та наказу по підприємству йому нараховується середня заробітна плата, а в 2015 році він уклав контракт про проходження військової служби до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Як правильно тепер нараховувати йому середню заробітну плату?

Відповідь: Згідно зі до ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток.

Отже, за працівником, як і раніше, зберігається середній заробіток.
Розраховувати його слід відповідно до Порядку обчислення середньої  заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100), — за два місяці, які передують або призову, або укладенню контракту. Щоб визначитися, слід розраховувати новий середній заробіток із моменту укладення контракту або й надалі зберігати за працівником середню зарплату, яка виплачувалася йому за час мобілізації, потрібно знати, чи звільнявся працівник із військової служби перед укладенням контракту.
Мінсоцполітики України в листі від 07.07.16 р. № 888/13/84-16 роз'яснювало: працівник, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період, може укласти контракт на продовження військової служби, не звільняючись із неї. У цьому випадку за працівником продовжує зберігатися попередній середній заробіток.
Якщо працівник, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період, був звільнений із військової служби й через проміжок часу уклав контракт на продовження військової служби, йому необхідно розраховувати новий середній заробіток за нормами Порядку № 100.
Також звернімо вашу увагу на такий момент: якщо після початку служби на підприємстві відбувалося підвищення окладів, треба провести коригування середньої зарплати на коефіцієнт підвищення (п. 10 Порядку № 100). На госпрозрахункових підприємствах коригування зарплати здійснюють з урахуванням фінансових можливостей. У разі скрутного фінансового становища таке підприємство може зменшити коефіцієнт коригування.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати