Як обліковувати придбану програму
20.06.2019 | 08:16
Ми придбали програму Windows вартістю 7500 грн. Як її оприбуткувати: чи можна додати до вартості комп’ютера або як окремий основний засіб? Чи обліковувати в складі нематеріальних активів?

В аналізованому запитанні потрібно зважати на те, який саме платіж за програмне забезпечення здійснює підприємство. Від цього і залежатиме облік.

1. Облік як об'єкта нематеріальних активів (НМА). Цей варіант обирається за придбання виключних майнових прав на комп'ютерну програму (ПЗ має відповідати вимогам п. 4 П(С)БО 8 та пп. 14.1.120 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Під цей опис підходить ПЗ, створене спеціально для підприємства. І підприємство згідно з договором має право тиражувати, продавати, здавати в оренду, перешкоджати неправомірному використанню ПЗ. Такий самий спосіб підходить і для невиключних прав на користування ПЗ, оскільки вони виникають в результаті контрактних або інших юридичних прав і через це також мають вважатися НМА.

2. Облік як роялті. Цей варіант підходить, якщо покупцеві надається право використання ПЗ без можливості його перепродажу, умови використання програми не обмежені функціональним призначенням, а відтворені кількістю куплених копій (пп. 14.1.225 ПКУ).

3. Облік як витрати періоду. Цей варіант застосовується, якщо підприємство-покупець оплачує послуги з обслуговування програми, але саме ПЗ не купується.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати