Як обліковувати рахунки за електрику, якщо постачальнику платить забудовник багатоповерхівки.
Підприємство збудувало будинок, продали квартири. Договір на постачання електроенергії оформлений на підприємство як з юридичною особою, за спожиту електроенергію рахунки виставляють підприємству, оскільки з власниками квартир не оформлені договори. Чи такі витрати на електроенергію — це негосподарська діяльність? Як вони відображатимуться у бухобліку та у декларації з податку на прибуток? 

Згідно з пп. 14.1.36 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) господарська діяльність — діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

З огляду на наведену в запиті інформацію оплата електроенергії за фізосіб без подальшої компенсації її вартості підприємству не вважатиметься господарською діяльністю підприємства.

У такому разі, на нашу думку, в обліку витрати на електроенергію слід відображати за Дт субрахунку 977 «Інші витрати діяльності».

У податковому обліку з податку на прибуток на сьогодні не передбачено здійснення коригування фінансового результату на витрати, не пов’язані з господарською діяльністю (зокрема, щодо аналізованого випадку).

Зауважимо, у частині ПДВ слід урахувати, що вхідний податковий кредит з ПДВ потрібно буде відкоригувати (згідно з п. 198.5 ПКУ), адже придбана електроенергія не використана в господарських цілях.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік». У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати