Як обліковувати відрахування профспілці
Наше Товариство перерахувало кошти профспілковій організації на культурно-масову та оздоровчу роботу в розмірі 0,5% фонду оплати праці, згідно з укладеним Колективним договором між роботодавцем та профспілковим комітетом. Підкажіть, будь ласка, як правильно відобразити в бухгалтерському обліку та в податковій декларації з податку на прибуток підприємств ці кошти.

Відповідь: У вашому випадку передану суму коштів навряд можна вважати оплатою товарів чи послуг. Фактично ці гроші є безоплатно переданими. Тому їх необхідно включити в бухвитрати за датою перерахування.

Бухгалтерською мовою це: Дт 977 «Інші витрати діяльності» Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті».
У податково-прибутковому обліку все залежить від того, чи застосовуєте ви податкові різниці з р. ІІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Якщо ні, то визнані в бухобліку витрати без жодних подальших коригувань зменшать об’єкт обкладення податком на прибуток. Тобто ніякого окремого відображення у податково-прибутковій деці для цих сум не буде.
Якщо ви проводите коригування, то на вас чекає окреме збільшувальне податкове коригування на безоплатні передачі неприбутковим організаціям, які внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату передач (перерахувань), яке викладено в пп. 140.5.9 ПКУ. За ним фінрезультат збільшують на суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного року неприбутківцям у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
4-відсоткову планку рахують не за кожною операцією окремо, а беруть загальну вартість безоплатних перерахувань (передач) протягом року на користь неприбуткових організацій. Тож усю суму перевищення для податково-прибуткових цілей відсікають за допомогою цього коригування. Якщо зазначеного перевищення немає — проводити коригування не потрібно, і вся сума витрат буде врахована.
Суму перевищення 4% планки зазначають у рядку 3.1.9 додатка РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 20.10.15 р. № 897.
Про інші аспекти застосування цієї податкової різниці читайте в матеріалах газети «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2018 рік на стор. 8 та додатку до цього номера на сайті dodatok.vobu.ua.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати