Як обліковувати витрати на отримання висновку-експертизи стану охорони праці
21.07.2017 | 10:18
Підприємство планує постачати й ремонтувати гірниче обладнання. Оскільки йдеться про роботи підвищеної небезпеки, отримали висновок-експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Його вартість — 19500 грн, а термін дії — 1 рік. Як відобразити в обліку витрати на отримання такого висновку?

Відповідь: На наш погляд, видатки на отримання висновку-експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання доцільно відобразити у витратах. Нематеріальний  актив у такому разі створювати не потрібно, оскільки не виконують усіх критеріїв такого визнання (а саме — ідентифікація та контроль).

Однак, зважаючи на те, що висновок буде діяти цілий рік, уважаємо, що його потрібно відображати як витрати майбутніх періодів. Тобто відразу всю суму витрат віднести на рахунок 39 і щомісяця списувати на адмінвитрати за рахунком 92 рівними частинами впродовж строку дії висновку (1/12 протягом року).

Адже загальновідоме правило визнання витрат говорить: якщо актив забезпечує одержання економвигід протягом кількох звітних періодів, то витрати визнають шляхом систематичного розподілу його вартості (наприклад, у вигляді амортизації) між відповідними звітними періодами (п. 8 П(С)БО 16 «Витрати»).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати