Як обліковувати витрати на ремонт офісу
14.06.2019 | 08:23
На нашому підприємстві розпочали ремонт офісної будівлі. Частина робіт, на нашу думку, — поточний ремонт (заміна шпалер, фарбування дверей), відповідно, вартість матеріалів і робіт можна віднести на поточні витрати. Частину робіт (заміна вікон на металопластикові, утеплення стін, капітальна переробка даху) плануємо віднести на подорожчання будівлі. Чи маємо ми право на податковий кредит за закупленими матеріалами і виконаними роботами? І чи можемо віднести на подорожчання будівлі не лише вартість робіт, але й вартість закуплених для цього будматеріалів (спочатку оприбуткувати на рахунок 205, потім списати на рахунок 151, а після — на рахунок 103), а так само вартість витратних матеріалів (рукавички, окуляри зварювальні тощо)? Або це одразу віднести на витрати поточного місяця?

Так, в описаному випадку ваше підприємство має право віднести суми сплаченого ПДВ за закупленими матеріалами і виконаними роботами до складу податкового кредиту.

Право на податковий кредит не залежить від виду ремонту (поточного або капітального).

Аби суми ПДВ віднести до податкового кредиту, потрібно бути платником ПДВ і мати зареєстровану в ЄРПН постачальником податкову накладну. Оскільки офісна будівля використовується в госпдіяльності підприємства, для нарахування компенсуючих ПДВ-зобов'язань, відповідно до пп. «г» п. 198.5 Податкового кодексу України, вважаємо, підстав немає.

Так, матеріальні витрати (вартість закуплених для капремонту будматеріалів), вартість видаткових «дрібничок» (рукавички, зварювальні окуляри тощо) ваше підприємство має право віднести на первісну вартість ремонтованої будівлі (тобто на рахунок 151 із наступним закриттям його на рахунок 103).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати