Як обліковувати витрати підприємства в разі відсутності виробничого процесу
Підприємство відкрило нове виробництво. З 20 робочих днів устаткування працює 5. На який рахунок віднести витрати (амортизація устаткування, сертифікати, патенти, зарплата працівника, інші витрати, пов'язані з виробництвом), коли продукцію не випускають?

Відповідь: У П(С)БО 16 «Витрати» зазначено, що до виробничої собівартості продукції включають прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці (зарплата водія спецмашини), інші прямі витрати (ЄСВ, амортизація устаткування, безпосередньо задіяного в процесі виробництва, втрати від браку), змінні загальновиробничі витрати та постійні розподілені загальновиробничі витрати. Тобто всі перераховані вище витрати в кожному разі будуть збиратися на рахунку 23 («Виробництво») незалежно від того, скільки саме днів на місяць працює устаткування й скільки замовлень виконано.

У цілому та сама ситуація із сертифікатами й патентами. Залежно від того, для яких цілей кожен із них було придбано або отримано, витрати слід списувати або на рахунок 23, або на 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності».

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати