ЯК ОБРАТИ АУДИТОРА ДЛЯ ОБОВ’ЯЗКОВОГО АУДИТУ
30.10.2020 | 08:20
660 0
Який алгоритм відбору аудиторської фірми застосувати середньому підприємствові (неемітенту і нефінустанові)? Чи є серед вимог податкових органів якісь пріоритетні фактори, що мають бути взяті до уваги при виборі аудиторів?

На сьогодні не існує якихось офіційних вимог податкових органів щодо критеріїв вибору аудиторських фірм. У цьому питанні наразі треба орієнтуватися лише на загальні приписи Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21.12.17 р. № 2258-VIII. Ним, зокрема, визначено спеціальні вимоги до аудиторів, які вправі проводити обов’язковий аудит фінзвітності підприємств та аудит підприємств, що становлять суспільний інтерес (див. його р. VI). Інформація про суб’єктів аудиторської діяльності, які можуть проводити обов’язковий аудит фінзвітності, та суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінзвітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, відображається в окремих розділах Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, який розміщено на офіційному сайті Аудиторської палати України (https://www.apu.com.ua/).

Таким чином, якщо ваше підприємство має проводити обов’язковий аудит фінзвітності згідно з ч. 3 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV, то для його здійснення вам треба обирати лише ту аудиторську фірму із Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, яка вправі його здійснювати. Інакше (якщо ви не підпадаєте під обов’язковий аудит фінзвітності) можете на власний розсуд обирати будь-яку аудиторську фірму.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати