Як оформити касовий чек при інтернет-торгівлі
20.05.2020 | 08:24
У наступному році запрацює Закон, згідно з яким усі підприємці будуть зобов'язані використовувати касові апарати. Хотілося б ретельно підготуватись і вже наразі тестувати роботу з касовим апаратом, але виникають деякі запитання. Ми (ФОП) займаємось торгівлею через мережу Інтернет, маємо власний інтернет-магазин, а товар покупцеві надсилаємо здебільшого через перевізників післяплатою. Постає запитання: яким чином оформляти касовий чек у день, коли зробили відправку товару? Його пакувати разом з товаром? А як діяти, коли покупець відмовився від товару і не забрав його у перевізника? Яку дату продажу зазначати в Книзі обліку доходів і витрат, якщо фактично кошти отримуємо значно пізніше, ніж відправили товар? Держава тестує свій новий додаток пРРОсто, чи можливо буде його налаштувати під інтернет-продажі?

На сьогодні контролери в категорії 109.02 ЗІР ДПСУ зазначають: «Якщо доставка товару здійснюється поштою за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення. Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена суб’єктом господарювання (продавцем) у посилку.

У разі доставки товару за допомогою кур’єрської служби за умови передоплати із застосуванням зазначених вище платіжних карт, аналогічно, як у разі доставки товару поштою: продавець при продажу товарів повинен забезпечити доставку покупцю раніше роздрукованого розрахункового документа (чеку) разом із придбаним товаром та відповідним чином оформленим гарантійним талоном.

Якщо доставка товару здійснюється кур’єрською службою за умови післяплати, то кур’єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.»

Додатково в ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 28.03.19 р. № 1303/ІПК/26-15-14-09-01-15 встановлено: якщо доставка товару здійснюється посередником за умови післяплати, то посередник видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. Розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Враховуючи аналізовану ситуацію та вищезазначене, на сьогодні контролери за післяплати через посередників не вимагають відвантаження товару проводити через РРО. Та загалом у цьому випадку можливе й оформлення операції через РРО із зазначенням в касовому чеку форми оплати, наприклад «післяплата». Такий касовий чек варто вкласти в супровідні документи до товару.

У Книзі обліку доходів і витрат суму доходу треба відображати на дату отримання оплати за товар.

У разі відмови покупця від товару потрібно оприбуткувати товар на склад, додатково зазначивши в документах, що за товар не було оплати.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати