Як оплачувати лікарняні у разі простою на підприємстві
Як оплачувати лікарняні у разі простою на підприємстві?

Відповідь: Насамперед на час простою (але не більше ніж на один місяць) перевести працівників на виконання інших видів робіт за тими самими кваліфікацією та спеціальністю (ст. 34 КЗпП). У такому разі проблем з оплатою лікарняного не виникне — непрацездатність оплачують як за звичайного графіка роботи.

Інша річ, коли простій триває не один місяць або забезпечити працівників іншою роботою неможливо. Тоді справді можна стикнутися с певними нюансами розрахунку лікарняних через оплату простою у розмірі 2/3 від заробітку.
Усі їх ми розглядали у консультації, опублікованій в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 115 за 2017 рік на стор. 24.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати