Як оподатковувати дивіденди на користь фізосіб
Роз’ясніть будь-ласка, за якою ставкою підприємству потрібно оподатковувати дивіденди, нараховані фізособам, та під яким кодом їх відображати у ф. № 1ДФ? Чи можна виплачувати дивіденди частинами? 

Відповідь: Якщо підприємство, яке нарахувало дивіденди на користь фізособи, — платник податку на прибуток і не належить до інститутів спільного інвестування, а також за умови, що дивіденди не мають статусу привілейованих, ставка податку на доходи становить 5%. Це чітко визначено пп. 167.5.2 Податкового кодексу України (далі —ПКУ). У р. І форми № 1ДФ дивіденди відображають з ознакою доходу «109».

Також нагадаємо, що, окрім податку на доходи, із дивідендів потрібно утримувати ще й 1,5% військового збору.

 

Чинне законодавство не забороняє виплачувати дивіденди частинами. Тому якщо така виплата дивідендів частинами не суперечить правилам, закріпленим в установчих документах (у статуті підприємства), то вона є цілком допустимою. Водночас зверніть увагу: якщо дивіденди нараховано, але не виплачено впродовж 30-ти календарних днів, що настають за місяцем їх нарахування, податок на доходи та військовий збір потрібно сплатити не пізніше, ніж протягом зазначених 30-ти днів (пп. 168.1.5 та пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати