Як оподатковувати суму компенсації за несвоєчасну виплату зарплати
07.05.2018 | 14:21
Якщо я співробітникові виплачую зарплату за лютий 3000 грн (після утримання податків) у квітні, то як рахувати цей приріст індексу 1,1%? Чи правильно я визначаю — 3000 грн х 1,1% = 33 грн? Як нараховувати й показувати її у звіті з ЄСВ, ф. № 1ДФ та коли перераховувати до бюджету? Чи обов'язково нараховувати громадянам цю компенсацію, якщо вони про це не просять?

Запитання надійшло на консультаційну лінію газети

ВІДПОВІДЬ: Ви цілком правильно визначили суму компенсації. Як бути далі — зараз розповімо.

Отже, обчислену суму компенсації за несвоєчасну виплату зарплати нараховують працівникові в місяці виплати зарплати (у цьому випадку — у квітні 2018 р.).

Ця сума також є зарплатною виплатою (пп. 2.2.8 Інструкції зі статистики зарплати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5).

Тож із неї слід утримати 18% податку на доходи, 1,5% військового збору й нарахувати на неї 22% єдиного внеску як із звичайної зарплатної виплати. Відповідно, і у звітності її показуємо разом із зарплатою.

Що стосується обов'язковості виплати, то потрібно зауважити ось що. Однозначно — виплата компенсації обов'язкова. Вона передбачена Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 р. № 2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою КМУ від 21.02.01 р. № 159. Виплата не залежить від бажання чи небажання співробітника.

У разі ненарахування компенсації штраф для підприємства може становити 10 мінімальних зарплат (наразі — 37230 грн) за кожного працівника, якому не нараховано компенсацію.

Віктор НАГОРНИЙ,
консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Детально про те, як визначити суму компенсації за несвоєчасну виплату зарплати, читайте в щомісячних консультаціях на сторінках газети «Все про бухгалтерський облік». Так, у квітні таку консультацію ви можете знайти в № 36 за 2018 рік, стор.30.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати