Як отримати інформацію про сплату податків
Яким чином платник податків може отримати інформацію від податкового органу про стан сплати ним податків за видами та конкретно за окремий період (ідеться саме про інформацію, а не довідку)? Інформація необхідна суб’єкту господарювання для своєчасного встановлення наявності податкового боргу та сплати податків.

Відповідь: Отримати інформацію про стан сплати податків платником можна через електронний кабінет платника податків. Адже відповідно до п. 421.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками прав та обов'язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на його виконання, законами з питань митної справи, у т.ч. шляхом:

— перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв'язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, здійсненням податкового контролю, у т.ч. дані оперативного обліку податків та зборів (у т.ч. дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування ПДВ, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету з накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу;

— проведення звірки розрахунків платників із державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету з накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.

Нагадаємо: відсутність (наявність) заборгованості з податків, зборів у випадках припинення юросіб підтверджують ф. № 30-ОПП «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів».

 

У випадках, передбачених іншими нормативно-правовими актами, відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються контролюючими органами, підтверджують довідкою про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів. Її видають відповідно до Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.13 р. № 567.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати