Як показати в ф. № 1ДФ поворотну позику співробітнику
09.12.2020 | 08:00
Підприємство надає безпроцентну поворотну позику співробітнику. У 1ДФ показую суму, що видана у ІІІ кварталі, з ознакою доходу «197». Чи потрібно цю суму зазначати в нарахуванні доходу в 2 розділі (там, де нарахування доходу для військового збору)? У ІІІ кварталі працівнику була видана безпроцентна поворотна позика. У 1 розділі ф. 1ДФ я показую суму з ознакою «197». Чи потрібно цю суму зафіксувати в 2 розділі «Військовий збір», адже з неї військовий збір не утримується?

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну України від 13.01.15 р. № 4 (далі — Порядок № 4), на це запитання прямої відповіді не надає. У ньому сказано лише, що в рядку «Військовий збір» розділу ІІ форми № 1ДФ відображають загальну суму нарахованого доходу, загальну суму виплаченого доходу, загальну суму нарахованого військового збору та загальну суму перерахованого до бюджету військового збору (п. 3.11 Порядку № 4). Водночас за певними ознаками доходів Порядок № 4 вимагає показувати навіть суми, що фактично доходом фізосіб не є (наприклад, вартість виданого в тимчасове користування спецодягу або суму поворотної фіндопомоги, яку повертають фізособі).

Єдиної думки стосовно заповнення розділу ІІ ф. № 1ДФ у податківців немає. ДФСУ в ІПК від 14.08.17 р. № 1591/6/99-99-13-01-01-15/ІПК зазначала, що в рядку «Військовий збір» ф. № 1ДФ потрібно фіксувати всі доходи, які були нараховані (виплачені) фізособам, у тому числі й ті, що не підлягають оподаткуванню. Своєю чергою, ДФС у м. Києві в листі від 10.11.16 р. № 7431/П/26-15-13-02-15 зауважувала, що в рядку «Військовий збір» потрібно показувати лише ті доходи, з яких утримувався військовий збір.

На нашу думку, більш безпечним буде показувати в рядку «Військовий збір» розділу ІІ ф. № 1ДФ ті доходи, що потрапляють до р. І ф. № 1ДФ (тобто всі, уключаючи неоподатковувані, зокрема й видану співробітникові безвідсоткову позику).

Утім, зважаючи на відсутність конкретної відповіді в нормативних документах та розбіжності в роз’ясненнях фіскальної служби, можна звернутися до податкової за місцем реєстрації для отримання індивідуальної податкової консультації з цього питання.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати